Svatby celebrit

Svatby českých celebrit

Katedrála sv. Víta se stala místem, kde si své „ano“ řekli známí čeští tenisté Radek Štěpánek a Nicol Vaidišová. Přestože Nicol se krátce před svatbou rozhodla ukončit tenisovou kariéru, svůj velký den 17. července si užila naplno. Pompézní událost, kde se ukázal i Jaromír Jágr s přítelkyní Innou Puhajkovou či fotbalista Petr Čech, byla jako z pohádky. 

Provdala se i přední česká modelka Simona Krainová. Přítele Karla Vágnera mladšího, se kterým čekala potomka, si vzala na Staroměstské radnici 3. září. Skromné a před médii dobře utajené svatby se zúčastnilo jen několik nejbližších přátel a svědci. Mezi svatebčany nebyli údajně ani rodiče páru.

Začátkem listopadu se pak dvojice stala rodiči, když Krainová měsíc před termínem porodila syna Maxe.

Simona Krainová a Karel Vágner mladší

Simona Krainová a Karel Vágner mladší

 

Moderátorka Kateřina Kristelová je od dubna již také vdanou paní. Jejím vyvoleným se stal hokejista Martin Tůma a obřad se konal v kostele v Klánovicích. Dvojice se brala vlastně již ve třech, jelikož Kateřina byla v době svatby těhotná. Dcera Claudie se narodila císařským řezem 5. září, měla 52 centimetrů a 3,27 kilogramu.

Kateřina Kristelová a Martin Tůma

Kateřina Kristelová a Martin Tůma


Svatby zahraničních celebrit

Slavnou manželskou dvojici od začátku července tvoří španělští herci Penélope Cruzová a Javier Bardem. Svatbu uspořádali v domě společného přítele na Bahamách, a to v naprostém utajení před médii. Mezi zúčastněnými byli jen nejbližší přátelé a rodina. Pár svůj vztah jako takový úzkostlivě tajil. Pár měsíců před sňatkem označila Cruzová Bardema pouze za svého kamaráda a nejlepšího herce na světě.

Penélope Cruzová a Javier Bardem

Penélope Cruzová a Javier Bardem


Usadit se rozhodl i známý sukničkář a bouřlivák Robbie Williams, který si v srpnu vzal americkou herečku Aydu Fieldovou. Obřad byl uspořádán ve zpěvákově sídle v americkém Beverly Hills. I tento pár nedělal z události senzaci pro bulvární média a pozval jen okolo dvaceti nejbližších hostů. Zajímavostí bylo, že se celá svatba musela vzhledem k dřívějším Williamsovým problémům s pitím obejít bez alkoholu.

Ayda Fieldová a Robbie Williams na obálce časopisu Hello!

Ayda Fieldová a Robbie Williams na obálce časopisu Hello!


Hvězda prvního a druhého dílu sci-fi filmů Transformers Megan Foxová, která je považována za jednu z nejkrásnějších žen světa je již také „pod čepcem“. Manželem není nikdo jiný než její dlouholetý partner Brian Austin Green známý především jako David ze seriálu Beverly Hills 902 10. Utajená a skromná svatba jen s hrstkou nejbližších hostů se konala koncem června na Havaji, kde se dvojice měsíc předtím i zasnoubila.

Megan Foxová a Brian Austin Green

Megan Foxová a Brian Austin Green


Úplně v opačném gardu svou svatbu pojala dcera bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a Hillary Clintonové. Pompézní události, jež byla považována za svatbu roku nejen svou velikostí, ale i cenou, která se odhaduje až na několik miliónů dolarů, se zúčastnily na čtyři stovky svatebčanů. Clintonová se provdala na historickém panství u řeky Hudson poblíž New Yorku za svého dlouholetého přítele bankéře Marka Mezvinského.

Chelsea Clintonová a Marc Mezvinsky

Chelsea Clintonová a Marc Mezvinsky


Po osmi letech vztahu se k manželskému kroku rozhoupali i herci Harrison Ford s Calistou Flockhartovou. Sedmašedesátiletý Ford měl s o 22 let mladší partnerkou svatbu na jihozápadě USA v Novém Mexiku. Představitel legendárního Indiana Jonese byl již dříve dvakrát ženatý, a přestože Flockhartová po svazku netoužila, minulý rok dostala zásnubní prsten a žádost o ruku s nadšením přijala.

Calista Flockhartová a Harrison Ford

Calista Flockhartová a Harrison Ford

Popová hvězda a idol teenagerů Katy Perry koncem října odjela se svým partnerem britským komikem Russelem Brandem do luxusního indického letoviska, kde se stali manželi. Jednalo se o tradiční hinduistický obřad, při němž měla nevěsta oblečené sárí a nohy a ruce ji zdobily namalované ornamenty. Ani Perry s Brandem nechtěli, aby se snímky z tak výjimečného dne objevily v médiích, a tak měli novináři a fotografové zakázaný přístup.

Katy Perry a Russel Brand

Katy Perry a Russel Brand